Wychowanie szczeniaka owczarka niemieckiego – pytanie

Home Działy Zwierzęta Wychowanie szczeniaka owczarka niemieckiego – pytanie

Wychowanie szczeniaka owczarka niemieckiego – pytanie

 • adminpccrail

  Mam pytanie do innych forumowiczów posiadających psy – jak nauczyć mojego szczeniaka posłuszeństwa, to ponoć takie mądre psy a ja mam wrażenie, że ten mój mnie kompletnie nie słucha. Jedyne co umie to siad.

  adminpccrail

  W jakim wieku jest ten Twój pies? zwykle od 4 miesiąca życia można już rozpocząć szkolenie owczarka niemieckiego, choć bardziej złożone rzeczy jak chodzenie przy nodze to trzeba dłużej ćwiczyć i pies pewnie będzie to umiał dopiero jak będzie miał 6 miesięcy.

  adminpccrail

  Jak jesteś z dolnego śląska lub z woj.lubuskiego to zapisz się na szkolenie psa tutaj: http://www.szkola-doberman.pl/szkolenie-psow/szkolenie-owczarkow-niemieckich/ – w trakcie lekcji z trenerem dużo się dowiesz o szkoleniu psów, to chyba najlepsza opcja jak pójdziesz na takie szkolenie na żywo. To bardzo możliwe, że pies Cię nie słucha bo nie rozumie tego co mówisz, skoro siad robi to jest chętny do ćwiczeń ale może nie zna znaczenia innych słów, bo np. ciągle mówisz mu na wszystko dookoła 'zostaw, zostaw’ i pies nie rozumie o co Ci chodzi.

  adminpccrail

  Też uważam, że najlepsza opcja to jest zapisać się do szkoły szkolenia psów, zapisz się ze swoim psem na tresurę, tam i ty się uczysz i Twój pies. Bo z psami trzeba wiedzieć jak postępować.

  adminpccrail

  Ja chodziłem przez miesiąc na szkolenie do psiej szkoły ze swoim owczarkiem i rzeczywiście były tego efekty, także polecam, na pewno popełniasz wiele błędów teraz w kontakcie z psem i nawet nie wiesz jak psu mieszasz w głowie, dlatego warto iść na tresurę.

  adminpccrail

  my też chodziliśmy na tresurę, nawet przez różne gry i zabawy z psem można psa nauczyć różnych rzeczy, tylko jak mówią poprzednicy najważniejsze to iść do dobrej szkoły dla psów, żeby samemu się podszkolić w tym temacie

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.