Co po zawale serca

Home Działy Zdrowie i uroda Co po zawale serca

Co po zawale serca

 • marlena.holt

  Mój tato jest po zawale. Do tej pory też niechętnie podejmował się jakichś aktywności ruchowych, ale teraz mam wrażenie że najchętniej by nie schodził z kanapy, bo się boi, że mu się coś stanie. Jak mu pomóc? Faktycznie przebyty zawał aż tak ogranicza?

  gosiak

  Absolutnie nie ogranicza, trzeba tylko stopniowo wracać do aktywności, może zaproponuj tacie jakąś rehabilitację, wtedy pod okiem specjalisty mniej się będzie obawiał?

  hania24

  Wydaje mi się, że zawał to duże przeżycie psychiczne, może tacie ciężko jest dojść do siebie, dlatego odczuwa obawę. Porozmawiaj z nim, może warto byłoby udać się do psychologa?

  kleopatra

  Właśnie powinien zacząć się ruszać, wszystko zależy od tego, ile czasu minęło. Ruch nie dość, że pozwoli mu zachować dobrą kondycję, to jeszcze poprawi mu samopoczucie.

  becia

  Odpoczynek jest ważny, zwłaszcza odpowiednia ilość snu, ale i ruch jest nie bez znaczenia Myślę, że jak tata jest pod stałą opieką kardiologa to takie kwestie powinni poruszyć na wizycie kontrolnej.

  olena33

  Zaproś tatę na spacer, może wypożycz rowery, z czasem uwierzy w swoje możliwości.

  bart

  Zadbaj, żeby kontrolował serce, są przenośne urządzenia do wykonywania EKG, będzie spokojniejszy, jak pomimo tego, że się rusza, nie będzie znaczących nieprawidłowości. Można poczytać o funkcjonalności tego urządzenia na stronie: https://arytmiaserca.pl

Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.